Polonia Wrocławska

Fot. Marcin Jędrzejczak

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” oraz związek szkół noszących imiona działaczy dawnej Polonii Wrocławskiej zapraszają do wzięcia udziału w czterech konkursach, które będą poświęcone mieszkającym w przedwojennym Wrocławiu Polakom. Konkursy adresowane są do młodzieży szkolnej na każdym poziomie edukacji. Stworzone w ich ramach prace mają się przysłużyć upamiętnieniu dorobku tych, do których „przyszła Polska” oraz poszerzeniu wiedzy na temat przedwojennej Polonii Wrocławskiej. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału i życzymy powodzenia!

 

Regulaminy:

Regulamin konkursu Polonia Wrocławska_gra miejska

Regulamin konkursu_Polonia_Wrocławska_komiks

Regulamin konkursu Polonia wrocławska turystyczny

Regulamin konkursu Polonia_Wrocławska_fotograficzny


Ogłoszenie wyników:

 

1. Konkurs fotograficzny dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Śladami Przedwojennej Polonii Wrocławskiej”

I miejsce – Leonard Krawczyk kl. IV SP 37

II – Oliwier Supianek kl. VI SSP 72

III – Franciszek Morawski kl. V SSP 72

 

2. Konkurs turystyczny dla uczniów wrocławskich szkół  podstawowych i ponadpodstawowych „Szlak spacerowy (pieszy lub rowerowy)  miejscami dawnej Polonii Wrocławskiej”

I miejsce – Bianka Kaszuba ZS 20

Wyróżnienie

Sara Kozłowska kl. VI SP 63

 

3. Konkurs plastyczny dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych Komiks „Polonia w przedwojennym Wrocławiu”

I miejsce  Ola Gąsiorek kl VII SP 63

II Oliwia Bryś SP 64

III Maria Kramarz kl. VI SP 63

Wyróżnienia

Oliwia Strzelecka SP63

Weronika Matyla SP 25

Tomek Sołtys kl. VI SP 63

 

4. Konkurs dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych Opracowanie gry miejskiej  „Śladami przedwojennej Polonii wrocławskiej”

I miejsce ex aequo

– Magdalena Goldwasser ZS 20

– Mikołaj Lewandowski kl VI SP 63

X